מאמרים

מאת: שחר האס | 10.10.2016

לרגל תקופת החגים, הנה כמה הצעות איך אנחנו יכולים להבטיח שאכן השנה שלנו תהיה טובה יותר ומה אנחנו יכולים לאחל לעצמנו שנעשה בפועל על מנת להפוך את השנה החדשה לטובה יותר מציאות חיינו לטובה יותר.

המשך...

מאת:  | 28.03.2016

פעמים רבות משתמשים אנשים במילים כמו בנשק, כדי לפגוע בזולת, לגרום לו כאב, ולתמרן את רגשותיו. בספר "מלים כקוצים וברקנים", מונה מרים אדהאן חמישים סוגים של אמירות שעלולות לצער אנשים. לעתים הם נאמרות בכוונה מפורשת לגרום צער, ולעתים פשוט ללא מחשבה. כדאי להכיר את סוגי האמירות הללו, כדי לדעת להימנע מהן ולשמור על דיבור חיובי ומועיל

המשך...

מאת: רון הופמן | 28.03.2016

בדרך כלל אנו רגילים לשמוע דרשות רבות על חומרת אמירת לשון הרע ורכילות, אמנם המושג 'לשון הטוב' לא רווח במחוזותינו. לא ברור אפוא כיצד כן צריך לדבר. מהו לשון הטוב והאם יש דבר כזה בכלל? ננסה להסביר זאת ע"פ דברי הבעל שם טוב שמובאים ב"ערבי נחל" (וישלח דרוש ב)

המשך...

מאת: חלי ברק-שטיין | 28.03.2016

בעזרת דיבור חיובי הורים יכולים לקדם את ילדיהם, לשנות התנהגויות, לחזק התמודדות. הילדים מרוויחים תחושה טובה ושיפור ממשי, וגם ההורים מרוויחים שיפור בתפקוד ההורי והרגשה שהם מצליחים בחינוך. היחסים בין ההורים לילדים משתפרים וכך גם ההתמודדות של כל המשפחה במצבי לחץ וקושי.

המשך...

מאת: אודליה מימון | 28.03.2016

כולנו אוהבים לחוש שאנחנו אהובים ומוערכים. בייחוד לאחר שהשקענו או התאמצנו, נעים לשמוע ולהרגיש- כי מעריכים זאת. כך גם בחיי הזוגיות. ואפילו עוד יותר מכך.

המשך...

ראשי
מי אנחנו?

אודותינוהחזוןהצוות

מה אנחנו עושים?

חינוך ומערכי שיעורכליםאימוןהוצאה לאורמאמריםמודעות

השותפים לדרך
צור קשר
English